Vajina hakkında bilgliler  

  RSS

saglik
(@saglik)
Üye Admin
Katılım : 5 ay önce
Gönderiler: 145
05/12/2018 7:29 am  

Orgazm olduğumuz zaman boyutu değişir

Vajina birçok kadında cinsel ilişki sırasında genişleyen elastik bir organdır. Bunun nedeni, penetrasyonu kolaylaştırmak için kanın bu bölgede yoğunlaşmış olmasıdır. Buna ek olarak, vajinanın iç duvarları, cinsel ilişki sırasında şemsiye gibi açılan küçük kıvrımlardan oluşur.

Bununla birlikte, orgazma yaklaştığımız zaman, vulva kasları aniden küçüldüğü için vajinanın boyutu %30’a kadar azalır.


Alıntı
saglik
(@saglik)
Üye Admin
Katılım : 5 ay önce
Gönderiler: 145
05/12/2018 7:29 am  

Kendi kendini temizleme yeteneğine sahiptir

Buna ek olarak, vajinanın koruyucu bir bariyer gibi davranan bakteri florası vardır. Virüslere, mayalara ve enfeksiyonlara neden olan zararlı bakterilere karşı savaşırlar.

Şeffaf ya da beyaz akıntının varlığı tamamen normaldir. Artı, bazıları için rahatsız edici olmasına rağmen, bu kompleks organın kendini temizleme sürecinin önemli bir parçasıdır.

Bununla birlikte parfümlü sabunlar, deodorantlar ve diğer kişisel hijyen ürünlerinin kullanımı vajinanın pH dengesinde değişikliklere neden olabilir. Doğal olarak, bu durum onun düzgün işleyişine zarar verebilir.

Bu nedenle probiyotiklerle birlikte doğal bileşenler kullanmak çok daha iyidir. Bunlar, doğal kendi kendini temizleme sürecini teşvik ederken mikroplara karşı savaşırlar.


CevapAlıntı
saglik
(@saglik)
Üye Admin
Katılım : 5 ay önce
Gönderiler: 145
05/12/2018 7:30 am  

Vajina kasları güçlendirilebilir

Vajina ile ilgili en ilginç gerçeklerden biri de kaslarının sıkılaştırılması ve güçlendirilmesi olabilir. Elbette ki bu durum, eğer düzenli olarak pelvik taban kaslarınızı çalıştırmaya odaklanan egzersizleri uygulamayı seçerseniz gerçekleşir.

Bu faaliyetler, idrar kaçırma, sarkma ve yaşam kalitesini zayıflatmaya neden olabilen diğer durumlar gibi risklerin azaltılmasına yardımcı olabilir.

Doğal olarak, bu durumun önemli olduğuna şüphe yok. Aslında,üç kadından en az birinde menopoza girdikleri zamana kadar, pelvik taban kaslarının işlevinde problemlere sahip olur.

Kegel egzersizleri, pelvik kaldırma ve esnetme, vücudun bu bölümünü çalıştırmanın basit ancak etkili yollarıdır.


CevapAlıntı
saglik
(@saglik)
Üye Admin
Katılım : 5 ay önce
Gönderiler: 145
05/12/2018 7:31 am  

Klitoris cinsel hazzın temel bir kaynağıdır

Şu ana kadar yüzlerce tabuyu boşa çıkardık, klitorisin yegane amacı zevk vermek olan tek insan organı olduğunu biliyoruz. Aslında kadın orgazmlarının çoğunluğu bu hassas organın stimülasyonundan ve uyarılmasından kaynaklanmaktadır.

Klitoris, vücudun herhangi bir yerinden daha fazla sinir ucuna sahiptir(yaklaşık 8,000). Vücut içinde uzanan 6 ila 12 santimetre uzunluk ve 6 santimetre genişlik ölçüsünde olabilir.


CevapAlıntı
saglik
(@saglik)
Üye Admin
Katılım : 5 ay önce
Gönderiler: 145
05/12/2018 7:31 am  

Cinsel ilişki sağlıklı bir vajina için yardımcı olabilir

Düzenli olarak seks yapmak bu organın hassas kaslarını çalıştırmanın en sağlıklı yollarından biridir. Öte yandan, uzun süren yoksunluk dönemleri, vajinanın iç dokularını kırılgan hale getirecektir. Bu durum, esnekliklerini ve kendiliğinden kaygan hale gelme kapasitelerini azaltır.

Aslında, bazı kadınlarda uzun süre seks yapmamak, kasların normalden daha fazla kasılmasına neden olabilir. Bu durum, gelecekte penetrasyonu acı verici hale getirebilir.


CevapAlıntı
saglik
(@saglik)
Üye Admin
Katılım : 5 ay önce
Gönderiler: 145
05/12/2018 7:32 am  

 Vajina sarkabilir

Vajinal prolapsus olarak bilinen bir durum vardır. Bu durum, rahim, fallop tüpleri ve vajina çökerek vajinal bölgede yoğun bir baskı oluşturduğu zaman oluşur.

Genellikle doğumdan sonra ortaya çıkar. Bu duruma, pelvik taban kasının zayıflaması ya da cerrahi müdahaleler tarafından zayıflatılan rahim neden olur.

Eğer vajinal prolapsus belirtileri yaşarsanız derhal tıbbi yardıma başvurmalısınız. Aksi halde, ciddi derecede korkunç komplikasyonlar riski altında kalırsınız.


CevapAlıntı
saglik
(@saglik)
Üye Admin
Katılım : 5 ay önce
Gönderiler: 145
05/12/2018 7:32 am  

Doğum yaptıktan sonra daha hassastır

Doğum yaptıktan sonra tüm kadınların tekrar seks yapmaya başlamadan önce, doğal olarak iyileşmek için biraz zamana ihtiyacı vardır. Kaslar nihayetinde yavaş yavaş eski boyutlarını tekrar kazanırlar. Bununla birlikte, muhtemelen penetratif seks için doğumdan sonra dört ila altı ay beklemek iyi bir fikirdir.

Bunun nedeni, vajinal floranın pH dengesini tekrar geri kazanmasının biraz zaman almasıdır. Bu gerçekleşene kadar, bakteri veya maya enfeksiyonlarına yakalanma riski altında olursunuz.

Bu süre zarfında, alkollü içecekler ya da çok fazla şeker tüketiminden kaçınılması da oldukça önemlidir. Aynı zamanda sıkı iç çamaşırı ya da diğer dar giysilerden de uzak durmalısınız.

Bu bilgiler bu hassas kadın organının işleyişiyle ilgili daha fazlasını keşfetmenize yardımcı olabilir. Eğer vajina hakkında bilmediğiniz başka şeyler varsa, bu önemli konuda biraz daha ayrıntılı bilgi edinmek için bir jinekoloğa danışın.


CevapAlıntı

Cevap yaz


 
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol