Topuk dikenin hangi Doktor bakar  

  RSS

saglik
(@saglik)
Üye Admin
Katılım : 5 ay önce
Gönderiler: 145
01/12/2018 7:17 pm  

Topuk dikenine hangi bölüm bakar?

Ayagımızın arka kısmında yada orta kısımlarında cıkan Topuk Dikenine hangi doktor bakar,

Topuk dikeni icin ilk ortapeti doktorlarına gimelisiniz, Ortapeti doktoru göz ve elle muayene ederek topuk dikeni olduguna kanaat getirmezse sizden röntgen filmi isteyerek topuk dikeni olup olmadıgını anlar, Gerekli görürse sizi bir fizyoterapiste yönlendirebilir. 

Topuk dikeni tedavi edilmediği zamanlarda kişinin hareketlerinde ve yapmakta olduğu aktivitelerde son derece kısıtlanmasına neden olacaktır.

Bacaklarda bulunan birçok kasın zayıflamasına neden olacağı gibi aynı zamanda da ilerleyen aşamasında kalça ve sırt bölgelerinde de ağrının oluşması söz konusu olacaktır.

Topuk dikeni Rahatsızlıgı icin ilk olarak ortapeti doktorlarına Randevu alıyoruz. Gecmis olsun.


Alıntı
myhemsire
 myhemsire
(@myhemsire)
Misafir
Katılım : 4 hafta önce
Gönderiler: 1
26/03/2019 2:25 pm  

konuya katkım olsun

 

Aktif bir yaşamı olanın her insanın başına gelen topuk ağrısı, genellikle kemikle dokuyu bağlayan plantar fasyanın zarar görmesiyle oluşur. Bu bölge çok baskı gördüğünde şişebilir veya ağrıyabilir. Bu yüzden yürürken acı çekmemize sağlar.

Topuk altı veya çevresinde görünen ağrılar genelde ufak ağrılar olmasına rağmen bazen en ufak harekette kendini gösterebilir.

Topuk ağrısı çoğunlukla bir topukta yaşandığı için dengesiz yürümeye sebep olabilir. Dengesiz yürümekte diğer yerlerin ağrımasına neden olur. Gün içinde fazla yorduğumuz ayaklarımızı iyice dinlendirmeliyiz. Ara sıra esnemeliyiz.

Esneyen kaslar gevşer ve rahatlar. Giydiğiniz ayakkabılar rahat olmalı. Sert ve rahatsız ayakkabılar, topuğunuzu iyice baskı altında bırakır. Bunun yanında topuklarda biriken kalsiyumlarda topuk dikenine neden olabilir.

Daha çok ayaklarını kullanan sporcularda daha çok görülür. Aşırı kilo ve çok fazla koşuda buna neden olabilir. Aşil kirişi iltihaplanmasının da neden olabileceği topuk ağrısına, yaralanmalar ve darbelerde eşlik edebilir. Fazla korkulmadan iyileşen ağrılarda cerrahi müdahale çok nadirdir. Ağrı sürecinde ayaklarımızı dinlendirerek, eğer kadınsanız topuklu giymeden kısa bir süre vazgeçin. Kısa süreli ağrılarda buz koymanız işe yarayabilir.

Topukta kist ve sinir sıkışmalarının da ağrı yapabileceği topuklarımız için kesin bir teşhis için doktora görünmekte fayda var. Topuk ağrısı için gidebileceğiniz doktor ve hastane bölümü Ortopedi olmaktadır. Randevu alarak beklemeden tedavi olabilirsiniz.


CevapAlıntı
kenan kamil
 kenan kamil
(@kenan kamil)
Misafir
Katılım : 4 hafta önce
Gönderiler: 1
26/03/2019 2:27 pm  

Serçe parmak nasır tedavisi ile ilgili bir çözümünüz var mı ? Yıllardır devam ediyor..


CevapAlıntı
saglik
(@saglik)
Üye Admin
Katılım : 5 ay önce
Gönderiler: 145
26/03/2019 2:29 pm  

tabiki nasır icin tedaviler mevcut eczaneden alıp gönül rahatlıgı ile kullanabileceginiz nasır bantları mevcut,

bir cildiye uzmanına giderekde yardım alabilirsiniz, gecmis olsun.


CevapAlıntı
malki
 malki
(@malki)
Misafir
Katılım : 4 hafta önce
Gönderiler: 2
26/03/2019 2:30 pm  

Topuk dikeni icin ortapedi doktorlarından randevu alabilirsiniz. annemin başına gelmişti. ortopedi' de tedavi oldu. 1-2 ay içinde tamamen kurtulmuştu


saglik beğenme
CevapAlıntı

Cevap yaz


 
  
Çalışıyor

Lütfen Giriş yap yada Kayıt ol